Wiemy już co można zrobić z 50 niepotrzebnymi dyskietkami 3,5”, jednak nie każdy dysponuje taką liczbą. Ja miałem zbędne tylko 5 dyskietek i mało miejsca na długopisy, co z tego wszyło chyba można się domyślić…

"P1050900.JPG"

Piórnik

Po przesortowaniu dyskietek które mam w posiadaniu, wygospodarowałem 5 które do niczego już się nie przydadzą, błędy dostępu, zepsuty mechanizm itp. Szkoda było mi wyrzucić, więc postanowiłem nadać im drugie życie, teraz są praktyczną ozdobą na moim biurku, służącą za pojemnik na długopisy itp. Swoje zadanie piórnik utworzony z dyskietek spełnia doskonale, jest wyjątkowo duży, aby pomieścić w jednym miejscu wszystkie przybory z biurka i jednocześnie wystarczająco niski, aby nic się w nim nie gubiło.

"P1050901.JPG"

Know-how

1)Selekcjonujemy dyskietki i wybieramy 5 które do niczego się nie będą nadawać.

2) Włączymy 2 dyskietki na wspólnej krawędzi, tak aby metalowe zabezpieczenie było na górze.

  1. Teraz od dołu doklejamy jedną dyskietkę – posłuży nam za denko.

4) Ostatnim krokiem jest doklejenie 2 pozostałych FDD w dowolnej kolejności.

  1. Gotowe nasz pojemnik już gotowy.

Do klejenia używałem kleju błyskawicznego („Super Glue”, „Kropelka”) niestety rozmiary dyskietek, powodują, że nasza konstrukcja nie jest idealnie równa i kształtna. Jednakże spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.

"P1050903.JPG"

Usability

To już koniec, wykonanie całego pojemnika z schnięciem to jakieś 10 min, a w zamian dostajemy geekowaty gadżet na biurko, o którym możemy powiedzieć, że jest Hand Made. W porównaniu z innymi pojemnikami, których mogłem używać ten jest wyjątkowo pojemny.

"P1050906.JPG"

Post scriptum

Nie posiadałem już więcej zbędnych FDD, ale zastanawiałem się nad rozbudowaniem takiego pojemnika na więcej komór, czy pięter… Wszystko zależy od wyobraźni i ilości posiadanych dyskietek, zapraszam do eksperymentowania…Comments

comments powered by Disqus