BateryBar jest niewielkim, aczkolwiek bardzo zaawansowanym narzędziem. Tak o swojej aplikacji pisze jej twórca. Nie rzuca pustych słów. Jak wskazuje nazwa, aplikacja jest związana z akumulatorem naszego przenośnego komputera.

BateryBar to prosta aplikacja wykorzystująca biblioteki Microsoft .Net Framework, po instalacji wymaga ponownego uruchomienia naszego sprzętu, a gdy już to zrobimy. Niespodzianka, aplikacji nigdzie nie ma.

"minuty.jpg"

Aby widzieć programik musimy dodać nowy pasek do paska zadań. W menu wyboru nowego paska narzędzi zobaczymy BateryBar wybieramy i oto pojawia się ikona baterii z informacją o czasie przez jaki jeszcze będziemy mogli pracować na zasilaniu bateryjnym. Kliknięcie na ikonce, powoduje zmianę typu wyświetlanej wartości z minut na procenty i odwrotnie – nic prostszego.

"bat.jpg"

W pojawiającym się dymku otrzymujemy szereg dodatkowych informacji jak np. aktualny pobór energii, czas pracy na w pełni naładowanym akumulatorze i procentowe zużycie akumulatora.

To wszystko otrzymujemy całkowicie za darmo, chociaż autor przygotował również bardziej zaawansowaną wersję programu z możliwością dodatkowych konfiguracji i ustawień. Jednak to co oferuje ona w wersji bezpłatnej powinno zadowolić każdego.

"procenty.jpg"

Nie pozostało nam nic innego jak ukryć na stałe standardowy systemowy wskaźnik naładowania akumulatora, który przy takiej aplikacji śmieszy funkcjonalnością

A kiedy podłączymy zasilacz program, pokaże nam czas potrzebny do naładowania, a w dymku zobaczymy dodatkowe informacje dotyczące ładowania.

"ladowanie.jpg"

Osobiście polecam i zapraszam do pobierania z strony internetowej autora.Comments

comments powered by Disqus